Серхио Агуеро с контузия при поражение на Аржентина (ВИДЕО)

По-малко от седмица, след като вкара пет гола на Нюкасъл в мач от английската Висша лига, нападателят на Аржентина и Манчестър Сити Серхио Агуеро получи контузия в първия мач на родината си от квалификациите за Световното първенство през 2018 година.

След по-малко от 20 минути игра Агуеро трябваше да бъде заменен принудително, поради разтежение в бедрото при изненадващата домакинска загуба от Еквадор с 2:0.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе притеснен за звездата на тима още по време на мача със "свраките" и го замени след само 65 минути игра.

Нападателят, който игра с №10 по молба на контузения капитан Лионел Меси, със сигурност ще пропусне следващия мач на "албиселесте", който е във вторник срещу Парагвай.

От лекарския екип на Аржентина пък съобщиха, че утре предстои обстоен преглед за голмайстора, след който ще стане ясно колко точно ще отсъства той.