Ливърпул продължава да бие в контролите (ВИДЕО)

снимка: thisisanfield.com

Отборът на Ливърпул продължава с доброто си представяне по време на предсезонните си контроли и снощи победи финландския шампион Хелзинки с 2:0.

През първата част двата тима не си отбелязаха гол, но през вторите 45 минути играчите на Брендън Роджърс бяха по-добри и закономерно отбелязаха две попадения.

Първият гол бе отбелязан от Дивок Ориги, който се възползва от прекрасен пас на Джордън Айб, а преди това младокът напредна добре от дясно със самостоятелен рейд.

Пет минути преди края на срещата и Филипе Коутиньо се разписа след хубав изстрел от далечно разстояние. Това бе първи мач за бразилеца, който пропусна турнето в Тайланд и Малайзия, след като получи по-дълга почивка заради учатието си на Копа Америка.

В срещата не взеха участие две от новите попълнения - Кристиан Бентеке и Роберто Фирмино, за които мениджърът Брендън Роджърс заяви, че още не са готови да изиграят пълни 90 минути и се подготвят самостоятелно на базата на мърсисайдци.