Манчестър Сити продължава преследването с Челси (ВИДЕО)

Английският шампион Манчестър Сити продължава гонитбата с лидера във временното класиране Челси, след като днес "гражданите" записаха успех с 3:1 при визитата си на Уест Бромич в среща от 18-ия кръг на първенството.

Двубоят на "Дъ Хоуторнс" протече при тежки атмосферни условия след почивката, когато силен снеговалеж затрудни максимално двата отбора.

Манчестър Сити обаче предреши всичко още през първите 45 минути, когато голове на Фернандо, Яя Туре от дузпа и Давид Силва дадоха солиден аванс на гостите. В самия край Браун Идейе върна един гол за "дроздовете", но единствено помагайки на своя тим да запише по-почетна загуба.

Така Манчестър Сити записа седми пореден успех във Висшата лига и събра 42 точки на сметката си, но все още изоставайки на три зад лидера Челси. Уест Бромич пък записа девета загуба, оставайки в долната половина на таблицата със 17 пункта до момента.

Мениджърът на шампионите Мануел Пелегрини отново постави Джеймс Милнър на върха на своята атака, докато Хесус Навас, Давид Силва и Самир Насри трябваше да подпомагат английския национал в нетипичната за него позиция на игралното поле. Фернандо и Яя Туре пък оформиха двойка вътрешни халфове във формацията на чилийския специалист.

Уест Бромич разчиташе на Саидо Бераиньо на върха на своята атака, а Силвестре Варела, Крейг Гарднър и Стефан Сесеньон действаха в близост до английския национал. Юсуф Мулумбу и Джеймс Морисън стартираха в средната линия на УБА.

4129003

Резултатът в срещата бе открит след само осем минути игра, когато английският шампион се възползва от груба грешка на Бен Фостър и си осигури аванс в резултата. Бившият национал на „трите лъва“ изпусна по кошмарен начин топката след центриране на Хесус Навас, а Фернандо се възползва от грешката му, откривайки резултата в полза на Манчестър Сити – 0:1.

Малко по-късно интригата в срещата започна да си отива, защото Манчестър Сити съумя набързо и да удвои преднината си в резултата. Джолеон Лескът фаулира Хесус Навас в наказателното поле на УБА, което доведе и до единадесетметров наказателен удар в полза на Сити. Яя Туре не сбърка от бялата точка и увеличи аванса на своя тим – 0:2.

В 18' „дроздовете“ можеха да намалят изоставането си, но изстрелът на Бераиньо след подаване на Морисън излезе извън очертанията на вратата.

Десет минути преди почивката Манчестър Сити съумя и да предреши до голяма степен крайния развой на двубоя. Фернандо отне една топка в средата на терена и навлезе в половината на Уест Бромич, намирайки Хесус Навас отдясно на атаката. Крилото на шампионите комбинира със сънародника си Давид Силва, който с удар в далечния ъгъл направи резултата класически в полза на Сити – 0:3.

Две минути по-късно Уест Бромич можеше да се върне в мача, но Джо Харт спаси по фантастичен начин удар в очертанията на вратата на Крейг Гарднър.

4129005

През втората част снеговалежът на „Дъ Хоуторнс“ се усили значително, което и сериозно повлия на играта на двата тима. Манчестър Сити все пак не допусна загуба на концентрация и без проблеми удържаше солидния си аванс в резултата, докато „дроздовете“ трудно успяваха в опитите си да върнат поне едно попадение във вратата на Джо Харт.

Между 56' и 58' двата тима размениха по една възможност за гол, като първо Харт спаси изстрел на Морисън, а след това удар на Насри рикошира в корнер.

Крайното 1:3 в двубоя бе оформено минути преди края, когато Уест Бромич все пак върна едно попадение в срещата. Джо Харт пропусна едно центриране от корнер, а след карамбол между Морисън и Браун Идейе, последният бе записан като голмайстор, връщайки едно попадение за своя тим.

WBA 1-3 Manchester City All Goals and...by goals5