Локомотив (София) отнесе Марек

Локомотив /София/ победи Марек с 2:0 в мач от 18-тия кръг на  "А"-футболна група и излезе на трето място във временното  класиране с актив от 29 точки след Лудогорец - 38 точки, и ЦСКА  - 38 точки.

От своя страна Марек е на предпоследното, 11-то  място с 13 точки. Локомотив доминираше в трудните атмосферни условия, но  столичният отбор стигна до чисто положение едва във втората  минута на продължението след първото полуреме:

Топката бе  подадена в наказателното поле, включилият се в атаката централен защитник Марко Ранджелович отклони топката към Владислав  Романов, който от няколко метра не можа да преодолее Емил  Михайлов.

Ключовият момент в мача бе през второто полувреме, когато  влезлият на почивката Златко Бонев в рамките на двадесетина  минути получи два жълти картона и съответно червен и гостите  останаха с човек по-малко на терена. От това домакините се възползваха и тунизиецът Ламжед Шехуди в  84-та минута откри резултата - 1:0 за Локомотив /София/.

В третата минута на продължението след края на мача старши  треньорът на домакините Димитър Васев направи тактическа смяна с цел бавене на времето и пусна на терена защитника-ветеран  Йордан Тодоров. Но в 90 плюс 4 минути току-що влезлият Йордан  Тодоров на празна врата направи 2:0 за Локомотив, посочва БТА.

Вратарят на  гостите Емил Михайлов бе в наказателното поле на домакините при  статично положение, локомотивци обаче отнеха топката,  организираха бърза контраатака и Йордан Тодоров на празна врата  оформи крайния резултат 2:0 за Локомотив /София/.