Хофенхайм с рекордно разгромна победа в Бундеслигата

Хофенхайм разгроми Херта с 5:0 в Берлин и записа  най-убедителната победа в клубната си история в германския  футболен елит. С успеха възпитаниците на Маркус Гиздол събраха 26 точки  след 17 изиграни мача и ще зимуват на седмото място във  временното класиране.

Столичани допуснаха пето поражение в последните седем мача  от Бундеслигата и останаха 13-и с 18 точки, на 3 точки от зоната на изпадащите. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме  след автогол на Джон Бруукс.

Националът на САЩ отклони в  собствената си врата остро центриране от ляво на Кевин Фоланд. Три минути по-късно Бруукс отново се превърна в грешник,  след като повали Свен Шиплок в наказателното поле, а Сеяд  Салихович удвои от бялата точка.

В 39-ата минута Хофенхайм получи правото да изпълни втора  дузпа след нарушение на Нико Шулц срещу Андреас Бек в пеналта, посочва БТА.

Салихович отново стреля точно от 11-метровия наказателен удар и  направи резултата класически. Четвърт час преди края гостите вкараха четвърти гол след  отлична контраатака, която Шиплок завърши на празна врата след  отличен пас на Роберто Фирмино. В 84-ата минута резервата Себастиан Руди оформи крайното 5:0 след нова асистенция на Фирмино.