Дортмунд потрепери за първата си победа

Борусия Дортмунд потрепери в края, но "жълто-черните" все пак спечелиха с 3:2 визитата си на Аугсбург и постигнаха първи успех в Бундеслигата за този сезон.

Воденият от Юрген Клоп състав потегли с фаулстарт и загуби домакинството си на Байер Леверкузен още в първия кръг, но днес вицешампионите успяха да поправят поне отчасти грешката си отпреди седмица. Борусия Дортмунд събра първи три точки в актива си, поне временно изкачайки се на шеста позиция в класирането.

Аугсбург пък записа втора поредна загуба от началото на кампанията, оставайки на последното 18-о място с актив от 0 точки за момента.

Двубоят на "SGL Arena" нямаше как да започне по-добре за гостите, които си гарантираха два гола аванс още в първия четвърт час.

Марко Ройс отбеляза първия си гол за сезона след асистенция на Гроскройц в 11', а три минути по-късно централният бранител Сократис Папастатопулос покачи на 0:2 след асистенция на голмайстора Ройс.

Всичко изглеждаше предрешено в 78', когато новото попълнение на Дортмунд Адриан Рамос отбеляза първия си гол за клуба. Колумбийският реализатор осъществи успешна добавка след спасяване на вратаря Марвин Хиц, а при 0:3 всичко в Аугсбург вече изглеждаше ясно.

Не така обаче смятаха домакините, които успяха да върнат интригата в самия край на двубоя. Раул Бобадиля и Тим Матавз успяха да върнат две попадения във вратата на Вайденфелер, но за повече домакините така и нямаха сили.