Леванте спечели градския сблъсък с Валенсия

снимка: valenciacf.com

Валенсия загуби мястото си сред първите три отбора в испанското първенство, след като днес "прилепите" отстъпиха с 1:2 при гостуването на Леванте в градското дерби от 12-ия кръг на Примера Дивисион.

Така Валенсия остава на четвърто място с актив от 24 точки, като "лос че" бяха изместени в Топ 3 от шампиона Атлетико Мадрид.

Леванте пък записа трета победа от началото на сезона, като отборът на Лукас Алкарас се изкачи на 13-о място с актив от 12 точки на сметката си.

И трите гола в двубоя паднаха след почивката, когато се стигна и до развръзката на срещата.

В 58' Леванте успя да открие резултата, след като Виктор Касадесус откри след асистенция на Иваншич.

В 73' обаче гостите празнуваха, защото "прилепите" изравниха. Дани Парехо оползотвори подаване на Алваро Негредо и възстанови равенството в градския сблъсък.

Крайното 2:1 бе оформено само минута по-късно, когато Хосе Луис Моралес също се разписа във вратата на Диего Алвеш и донесе победа на домакините.