Реал Сосиедад се изложи насред "Аноета"

Алмерия победи с 2:1 като гост Реал Сосиедад в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Испания и записа първи успех за сезона.

Гостите доиграха мача с човек по-малко на терена, след като в 79-а минута Себастиан Дубарбиер получи втори жълт картон. Старши треньорът на Алмерия Франсиско Родригес също беше изгонен заради протести срещу съдийските решения след попадението на домакините в 85-а минута.

Алмерия поведе с резултата след половин час игра, след като Алберто де ла Бея си отбеляза автогол. В 51-а минута Мауро дос Сантос направи 2:0, а в 85-а минута Чочи Кастро върна един гол за домакините. Реал Сосиедад можеше да стигне и до равенството, след като в 89-а минута Рубен Пардо уцели гредата след пряк свободен удар.

В 48-а минута за Алмерия Томер Хемед засече центриране отляво, но топката срещна гредата. След победата Алмерия се изкачи на девето място в класирането с 5 точки актив от четири мача, а Реал Сосиедад е на 12-а позиция с 4 точки, посочва БТА.