Вдъхновеният Ливърпул не смята да спира (ВИДЕО)

Тимът на Ливърпул записа четвърта поредна победа в английската Висша лига, след като днес воденият от Брендън Роджърс състав спечели с 2:0 домакинството си на Бърнли в среща от 28-ия кръг на първенството.

Головете за мърсисайдци отбелязаха капитанът Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж, а "червените" регистрираха шеста "суха мрежа" в последните си осем двубоя за първенство. Освен това, Ливърпул няма загуба във вече 12 поредни двубоя, печелейки седем от оследните си осем мача в шампионата.

Освен с попадение, Хендерсън се отличи и с асистенция, подавайки за попадението на Стъридж, който ознаменува подобаващо завръщането си сред титулярите.

Така Ливърпул отново се изкачи на пета позиция с актив от 51 точки, изоставайки на само две зад четвъртия Манчестър Юнайтед и зона Шампионска лига. Бърнли остава в зоната на изпадащите на английския елит с актив от 22 пункта.

Домакините започнаха силно, като още в 25-ата секунда Дани Стъридж можеше да открие, но Хийтън се намеси.

В 29' обаче Ливърпул все пак оползотвори натиска си, а нов превъзходен гол реализира носещият капитанската лента Джордан Хендерсън. Халфът посрещна избита топка пред наказателното поле и я заби в мрежата зад Том Хийтън за 1:0.

Малко след това Филипе Коутиньо за малко не "дублира" попадението си срещу шампиона Манчестър Сити, но малко раздели бразилеа от крайната цел.

В началото на втората част Ливърпул направи уверена крачка към успеха, като мърсисайдци удвоиха аванса си. Авторът на първия гол Джордан Хендерсън асистира за втория, а Даниел Стъридж засече центрирането му, вкарвайки успешно за 2:0.

До края на мача Ливърпул не допусна изненади и завърши уверено сблъсъка при позитивен резултат, а Адам Лалана пропусна да направи резултата класически в полза на "червените".