Питър Крауч изравни рекорд на Алан Шиърър

снимка: Guliver/Getty Images

Нападателят на Стоук Сити Питър Крауч е все по близко до влизане в историята на английската  Висша лига. Днез високият нападател отбеляза единственото попадение при победата на своя тим над Хъл Сити с 1:0.

По-интересното в случая е, че попадението за бившия английски национал бе неговото 46-то отбелязано с глава, като по този начин се изравни по този показател с легендата на Нюкасъл Алън Шиърър.

34-годишният нападател се появи като резерва в 70-тата минута и само след 60 секунди се разписа при първия си допир с кълбото. Предвид факта, че Крауч отбеляза своя четвърти гол в последните четири срещи на тима, в които е взел участие, навяват на мисълта, че едва ли ще отнеме много време, преди бившият играч на Ливърпул да оглави еднолично класацията.