Кристъл Палас прекъсна добрата серия на Тотнъм

Отборът на Кристъл Палас победи Тотнъм с 2:1 след като направи пълен обрат в мач от 21-вия кръг на английската Висша лига. Головете отбелязаха Кейн в 49-тата минута, а Гейл и Пънчън съответно в 66-тата и 79-тата донесоха победата на „орлите”

Със спечелените три точки тимът на Кристъл Палас събра актив от 20 точки и се изкачи с четири места до 16-тата позиция. За Алън Пардю това бе първа победа във Висшата лига след като пое Палас след Нова година.

След загубата Тотнъм запази петата си позиция, но утре отборът на Арсенал може да ги изпревари ако победи тима на Стоук Сити.

Алън Пардю започна мача с Сперони на вратата, а пред него действаха Дилейни, Дън, Кели, Уорд, Ледли, Пънчън, МакКарти, Банан, Мъри, Гейл.

Маурисио Почетино стартира двубоя с Лорис, Вертонген, Роуз, Фасио, Уолкър, Дембеле, Шадли, Таунзенд, Ериксен, Стамболи, Кейн.

През първата част интересните положения липсваха, като играта се развиваше предимно в центъра на терена.

Най-интересното положение се откри пред Тотнъм в 21-вата минута, когато Кристиан Ериксен пропусна чисто положение от границата на вратарското поле.

В 35-тата минута Кристъл Палас също изпусна чисто положение след като Глен Мъри се оказа очи в очи с Юго Лорис, но капитанът на Тотнъм се справи отлично и парира удара на нападателя.

На почивката двата отбора се оттеглиха без отбелязан гол.

В началото на втората част Тотнъм наложи натиск и в 49-та минута Хари Кейн вкара своя осми гол от началото на сезона след добра атака на „шпорите”

След отбелязания гол играта се поотвори и двата отбора започнаха по-често да търсят гола. Дуайт Гейл имаше пред себе си прекрасно положение в 54-тата минута, когато стреля от упор, но Юго Лорис спаси.

В 66-тата минута Джо Ледли бе спънат в наказателното поле от Бенджамин Стамболи и главният съдия Антъни Тейлър отсъди дузпа, която Дуайт Гейл превърна в гол – 1:1.

След гола на Гейл Кристъл Палас продължи да пресира противника си и 10 минути преди края на мача Джейсън Пънчън наказа слабата игра на „шпорите” с гол от границата на наказателното поле и „орлите” направиха пълен обрат в мача.