Суонси съкруши Евертън и продължава напред

снимка: Guliver/Getty Images

Носителят на трофея за сезон 2012/13 Суонси продължи успешно към четвъртия кръг на Кепитъл Уан Къп, след като "лебедите" се саморазправиха категорично с гостуващия тим на Евертън.

Двубоят на "Либърти Стейдиъм" завърши с класически успех за домакините от 3:0, което и изпрати водения от Гари Монк състав в следващата фаза на надпреварата.

На почивката Суонси се оттегли с гол аванс в своя полза, след като Нейтън Дайър се разписа в 28' след асистенция на Джеферсън Монтеро.

Още на полувремето Роберто Мартинес опита да промени нещо в своя тим, но и смяната на Самуел Ето'о с Ромелу Лукаку не помогна особено на "карамелите".

В 64' Гилфи Сигурдсон покачи на 2:0 за Суонси, а Марвин Емнс реши всичко в полза на уелския тим, вкарвайки за крайното 3:0 само три минути преди края.

В друг сблъсък изцяло на ниво "Висша лига", Стоук Сити също продължи напред след победа с 2:1 като гост на Съндърланд.

Джоузи Алтидор откри за "черните котки" в 16', но с два гола на централния бранител Марк Муниеса, Стоук успя да стигне до пълен обрат в двубоя.