Без Бербатов Монако се изкачи на пето място

Монако се изкачи на пето място във временното класиране на френското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 над Мец в отсъствието на контузената си звезда Димитър Бербатов.

Тимът от Княжеството вече изостава само с шест точки от лидерите Олимпик Марсилия и Пари Сен Жермен.

Монако не игра особено силно през първото полувреме на мача, но втората част беше отлична за отбора и той очаквано стигна до попадение чрез Яник Ферейра Караско, който завърши подаване на Ласина Траоре.

Тимът от Княжеството удържа финалния натиск на Мец и спечели за четвърти пореден път във френското първенство, като освен това не е допускал гол в серията.

За разлика от Монако, Мец загуби за четвърти пореден път и вече се намира в зоната на изпадащите, където са още отборите на Бастия и Каен, завършили наравно 1:1 в директен сблъсък на аутсайдерите.

В други мачове от 19-ия кръг на Лига 1, Нант надви Лориен с 2:1, Реймс се наложи над Рен с 3:1, а Тулуза и Гинган завършиха наравно 1:1. По-късно днес лидерът в класирането Олимпик Марсилия приема Лил.