Жиняк отново бележи при разгром на лидера Марсилия

снимка: ligue1.com

Един от любимите нападатели на феновете на Левски – Андре-Пиер Жиняк – отново вдъхнови Олимпик (Марсилия) за победа във френската Лига 1, с която тимът продължи отличния си старт на първенството.

Домакинът Реймс се превърна в мишена за ОМ и временният лидер спечели убедително с 5:0, като още до 20-ата минута Жиняк бе осигурил комфотен аванс с две бързи попадения. Той вече има 8 гола в 7 мача през сезона до момента, а Марсилия постигна пети пореден успех.

Олимпик е лидер след 6 кръга с актив от 16 точки, докато Реймс остава 17-ти със 7 пункта. Системата 4-2-3-1, която новият треньор Марсело Биелса използва, очевидно пасва отлично на Жиняк – водач при голмайсторите.

Жиняк имаше отговорността да изпълни дузпа в 8-ата минута и не можа да се разпише от 11-те метра, но при добавката бе точен, за да открие резултата. В 20-ата минута отново той изпревари стража на домакините Джони Пласид, за да засече от въздуха добро центриране.

В 51-ата и 58-ата минута Андре Аю реализира още две попадения за Марсилия, а крайното 0:5 бе оформено от Джанели Имбула.