Олимпик Марсилия с втора победа от началото на сезона

Олимпик Марсилия постигна втора поредна победа във френското футболно първенство, след като разгроми гостуващия Ница с 4:0 в първа среща от четвъртия кръг.

Домакините, които започнаха сезона с равенство и загуба, вече имат седем точки актив и се изкачиха на трето място в класирането.

Нападателят Димитри Пайет се отличи с два гола, а другите попадения бяха дело на Флориан Товен и резервата Абделазиз Барада съответно в 45-а и 88-а минута.

"Беше страхотна вечер. Тази победа в много добра за самочувствието на отбора", коментира Товен, цитиран от БТА.

Пайет откри резултата в 19-а минута, а в края на полувремето Флориан Товен реализира втори гол за Олимпик Марсилия след пас на Андре Аю. Малко след началото на втората част Товен намери Пайет и той с глава направи 3:0.

Последното попадение падна в 88-ата минута и беше дело на резервата Барада, който се възползва от пас на Ромен Алесандрини.