Пирин отново с нелеп пропуск да победи

снимка: БГНЕС

Отборите на Славия и Пирин направиха равенство 0:0 в мач от 11-ия кръг на "А" група, игран на стадиона в столичния квартал "Овча Купел".

Домакините бяха по-активният отбор през почти целия двубой и контролираха събитията на терена, но пропуснаха няколко добри положения за гол.

През първата част пропуски за "белите" направиха Антон Карачанаков и Янис Карабельов, докато след почивката Цветомир Панов и Жереми Манзоро изпуснаха добри ситуации за попадения.

"Орлетата" от своя страна имаха отлична възможност да стигнат до успеха в самия край на мача, след като в 92-та минута Владимир Семерджиев фаулира Тони Тасев в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

Георги Петков обаче отрази удара на Венци Бенгюзов от бялата точка и по този начин спаси точката за Славия, докато за Пирин това бе четвърта пропусната дузпа от началото на сезона.

След този двубой Славия заема 5-то място в класирането с 16 точки, докато Пирин остава на дъното със само 4 точки и нито една победа. /БГНЕС