Лудогорец с престижен успех над руски гранд

Българският шампион Лудогорец изигра втори пореден силен мач на лагера си в Испания и осъществи обрат от 1:2 до 3:2 в третата си контрола срещу руския гранд Спартак (Москва).

„Орлите“ от Разград започнаха подготовката си на испанска земя с безлично поражение 0:1 от Унион (Берлин), след което надвиха представителя на Хърватия в Лига Европа Риека с 2:1, а сега подчиниха и шестия в първенството на руската Висша лига.

В 12-ата минута силното начало на Лудогорец бе материализирано с откриване на резултата от Даниел Абало, който бе изведен на добра позиция от Жуниор Кайсара и с премерен шут не остави шансове на вратаря Артьом Ребров – 1:0.

Спартак осъществи натиск, но с късмет стигна до изравняване в 42-ата минута, когато изстрел на холандеца Куисни, който бе най-активен за руснаците, рикошира в бранител на Лудогорец и се оплете в мрежата на Владислав Стоянов – 1:1.

Малко преди края на първата част за проява на бурен нрав и участие в свада между играчите бяха изгонени Кайсара и Светослав Дяков.

В самото начало на второто полувреме Дмитрий Комбаров с топовен удар в типичен свой стил не остави никакви шансове на българския страж и по ефектен начин даде аванс на Спартак.

След няколко пропуска в актива на Лудогорец, най-сериозният от които на Върджил Мисиджан, се стигна до 65-ата минута, когато бившият защитник на ЦСКА Жоао Карлос си отбеляза автогол и възстанови равенството – 2:2.

С красив гол извън наказателното поле Жуниор Кишада осъществи пълен обрат в полза на Лудогорец и фиксира крайното 3:2, за да узакони престижната победа на българския шампион.