След гола за България Венци Христов разкова Марек

Берое записа най-силния си мач от началото на година, след като тимът от Стара Загора разби новака Марек с 4:0 у дома в мач от 4-ия кръг на А група.

В герой за заралии се превърна Венцислав Христов, който наниза 3 гола във вратата на гостите и затвърди добрата си форма, след като през седмицата донесе и победата на България над Азербайджан в Баку.

Берое отбеляза по две попадения в двете полувремена, като головата фиеста беше почната от Христов в 18', когато Веселин Пенев центрира отлично към нападателя и той с глава откри резултата.

В 33' пък Керкар проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Самир Аяс стреля силно и удвои.

Второто полувреме се превръна в показно на Венцислав Христов, който беше част от всяка добра атака на своите и можеше да вкара повече от 3 гола в срещата. Само две минути след подновяването на играта националът отново се възползва от добър пас на Пенев и реализира. Хеттрикът си той оформи 11 минути преди края.

Благодарение на успеха си Берое вече е с 15 точки и на 2 от лидера ЦСКА.