Манолев изгледа от пейката обрат на Динамо (М) над ПАО

Отборът на Динамо (Москва) записа пета поредна победа, след като се наложи с 2:1 при домакинството си на гръцкия гранд Панатинайкос в мач от 5-ия кръг от груповата фаза на Лига Европа.

Така руският тим събра пълен актив от 15 точки, които го закотвиха на първото място в група Е. Втори и трети, съответно с по 7 и 3 пункта са ПСВ и Ещорил, които играят по-късно днес. Панатинайкос е последен с едва 1 спечелена точка.

Българският национал на Динамо Станислав Манолев бе в групата за двубоя, но не взе участие, оставайки на резервната скамейка.

И без него съотборниците му си свършиха работата, стигайки до пълен обрат, след като гостите от ПАО поведоха с гол на Маркус Берг в 14-ата минута.

Този резултат се запази до края на първото полувреме, а след почивката домакините натиснаха и стигнаха до изравнително попадение в 55-ата минута, когато Костас Триантафилопулос си отбеляза автогол.

Крайното 2:1 оформи Алексей Йонов шест минути по-късно (61’), носейки пета поредна победа на Динамо в турнира.