Красиви голове белязаха разгромна победа на Волфсбург

Немският Волфсбург най-накрая показа истинското си лице в Лига Европа, след като разби на пук и прах Краснодар, и то в смразяващия студ в Русия с 2:4.

Първото полувреме беше равностойно, но в края на полувремето "вълците" натиснаха и се добраха до гол в 36'. След пробив през центъра Де Бройне пробва остро центриране пред малкото наказателно поле, където Гранквист засече в собствената си врата - 0:1.

Веднага след началото на втората част домакините допуснаха втори гол, след като Де Бройне беше изведен по дясното крило, а плеймейкърът мина през двама в наказателното поле и с плътен удар удвои аванса на своите.

Гранквист от дузпа намали в 51' и даде надежда на руския тим, но след истинска вихрушка пред вратата на Дикан се стигна до нови два гола. В 64' Луис Густаво получи пас от Виейриня и с удар тип падащ лист отбеляза красив гол за 1:3. 11 минути преди края пък отново Виейриня проби отдясно и пусна за Де Бройне, който гарантира победата на гостите - 1:4.

В края на двубоя Ахмедов успя да намали на 2:4, но Краснодар не успя да сътвори чудо и да стигне до равенство.

Благодарение на успеха си "вълците" останаха на 2-о място с 4 точки - на точка зад Евертън. Краснодар е на дъното с 2.