Фиорентина потегли с класика срещу французи

Тимът на Фиорентина започна с убедителен успех участието си в група K на Лига Европа.

Италианският тим разгроми с 3:0 гостуващия Гингам, който игра и повече от цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Диало още в 38'.

Преди това Хуан Мануел Варгас бе открил за Фиорентина, а след почивката "виолетовите" добавиха още два гола.

Хуан Куадрадо покачи на 2:0 в 67', а две минути преди края Филипо Бернадески оформи крайното 3:0 в полза на Фиорентина.

В другия мач от групата гръцкият ПАОК постигна разгромна победа с 6:1 над беларуския Динамо Минск.

Николич си отбеляза автогол още в 4', а хеттрик за ПАОК отбеляза Стефанос Атанасиадис. По един гол добавиха още Пападопулос и Тцандарис, докато въпросният Неманя Николич вкара единствения гол и за Динамо.

Така ПАОК поведе класирането в група К, докато Фиорентина остава на втора позиция.