Студен душ за Станимир Стоилов в Лига Европа

Станимир Стоилов не успя да постигне ново чудо в Лига Европа, след като воденият от него Астана загуби категорично с 0:3 от Виляреал у дома в първи двубой от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира.

Опитният треньор, който има опит в турнирните битки, не успя да се противопостави на испанския тим, който буквално прегази водения от българския специалист тим.

Още в 33' домакините допуснаха грешка в защитата, като двама се разминаха с топката и позволиха тя да се озове в Кани, който не успя да стреля силно, но ударът му беше достатъчно добър, за да влезе във вратата на Ерич.

През второто полувреме "жълтата подводница" вкараха още два гола и решиха всичко в сблъсъка. 3 минути след подновяването на играта Джовани Дос Сантос беше намерен от Коста, а мексиканският национал чукна топката във вратата - 0:2.

Домакините дори останаха с човек по-малко в последния половин час, като Аничич беше изгонен от игра, а Марио вкара в 84' за крайното 0:3.

След седмица "Мадригал" е домакин на протоколния реванш.