Зенит надви Бенфика

Зенит се поздрави с минимална домакинска победа над Бенфика с 1:0 в мач от група С на Шампионска лига.

Дани, капитан на Зенит, се разписа в 79-та минута на мача, след като получи хубав пас от Хълк и се разписа от близко разстояние. Бенфика можеше да вкара малко по-рано чрез Луизао, но бранителят на португалския тим пропусна отличен шанс. В добавеното време той получи и червен картон.

Руският първенец излезе еднолично на второ място в класирането с актив от 7 точки, докато Бенфика остана на последната четвърта позиция с 4 пункта.

Монако на Димитър Бербатов може да измести Зенит от второто място, защото има пет точки към момента и по-късно днес гостува на лидера Байер (Леверкузен), който е с девет.