Базел бие за Купата преди мача с Лудогорец

снимка: fcb.ch

Съперникът на Лудогорец в група В на Шампионската лига Базел се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Швейцария след победа с 3:1 като гост на втородивизионния Волен.

Треньорът на Базел Пауло Соуса даде шанс за изява на голяма част от резервите си, които се справиха прилично и класираха тима за следващия етап на турнира.

Японецът Йоичиро Какитани откри резултата в 10-ата минута в полза на Базел, а Брахими изравни за домакините от дузпа пет минути по-късно

Джовани Сио отново даде аванс на Базел малко преди почивката след пас на Какитани, а третото попадение за гостите вкара Бреел Емболо в добавеното време на мача.

След седмица Лудогорец гостува на Базел в четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

В първия мач на Националния стадион "Васил Левски" в София разградските "орли" записаха исторически първи успех в Шампионската лига след 1:0 и в момента аемат второ място във временното йкласиране след убедителния лидер Реал Мадрид.