В Каталуния: Роналдо беше за червен картон срещу Лудогорец

Водещият каталунски спортен вестник Mundo Deportivo очаквано засипа с критики суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо за играта му срещу българския шампион Лудогорец.

Както е известно, „белия балет“ с новите си черни екипи нанесе второ поражение с 2:1 на „орлите“ в Шампионска лига, като изравнителният гол на Роналдо през първото полувреме падна от изключително спорна (втора в мача) дузпа.

Според Mundo Deportivo Роналдо е оставил по-голямо впечатление като измамник у българските фенове, отколкото като футболист от световна класа. В действителност дори мадридските издания Marca и AS признаха, че CR7 е симулирал за дузпата, от която получи втори шанс да преодолее Владислав Стоянов.

Освен лошото впечатление със симулацията, Роналдо е оставил съмнения за грубиянска непозволена игра без топка срещу български футболист, пише още Mundo Deportivo. Вестникът припомня ситуация от първото полувреме, когато Кристиано рита Козмин Моци по крака, докато се превива на тревата.

Трябва да подчертаем, че миг преди това Моци (не)внимателно закачи с бутонката си тялото на португалеца, докато той лежеше на земята. Шотландският рефер Крейг Томсън подмина ситуацията и не раздаде картони.

Mundo Deportivoдобавя, че освен с освирквания, българските фенове са дразнели Роналдо със скандирания „Меси, Меси“.