Зенит и Андерлехт почнаха с изненадващи победи като гост

Руският гранд Зенит (Санкт Петербург) започна ударно участието си в Шампионска лига, след като Хълк и компания надиграха тотално Бенфика и стигнаха до победа с 0:2 в Лисабон в първи мач от груповата фаза на турнира.

Още в 5' бразилският ас Хълк показа класа, извеждайки Зенит напред, а няколко минути по-късно Артур Мораеш видя червения цвят на картона, след като фаулира пред наказателното поле откъсващия се Рондон.

Това помогна още повече на руснаците, които до края на полувремето вкараха още един гол чрез Вицел (22) и решиха всичко в срещата.

През миналия сезон в Португалия и Европа Бенфика нямаше загуба, но сега още с първия си двубой у дома в Шампионска лига момчетата на Жорже Жезус бяха покосени у дома. Зенит пък продължава страхотния старт на сезона и вече има 8 поредни победи.

В другия мач от групата Бербатов даде асистенция на Моутиньо за 1:0 на неговия Монако над Леверкузен.

Андерлехт пък вгорчи европейския дебют на Чезаре Прандели начело на Галатасарай, след като белгийският гранд удари изненадващо турския колос с 0:1 като гост. Единственият гол беше дело на Денис Прает в 52'.

Така Андерлехт изравни по точки Борусия (Дортмунд), който по същото време удари Арсенал с 2:0.