Порто превзе Лил и посяга към групите

Португалският колос Порто спечели най-интригуващия мач от плейофите за влизане в Шампионската лига тази вечер, след като "драконите" постигнаха минимален, но много ценен успех с 1:0 при гостуването си на Лил във Франция.

Единственият гол в двубоя падна петнадесет минути преди почивката, когато мексиканският национал Ектор Ерера прониза Винсент Ениеама и донесе успех на Порто.

До края на срещата домакините натиснаха и опитаха поне да възстановят равенството, но усилията на Саломон Калу, Дивок Ориги и останалите нападатели на Лил не дадоха резултат.

Така Порто е твърд фаворит преди реванша на "До Драгао", докато отборът на Рене Жирар е изправен пред изключително предизвикателство, за да достигне групите на Шампионската лига.