Леверкузен вече на крачка от групите

Германският Байер Леверкузен е на крачка от влизане в групите на Шампионската лига, след като "аспирините" спечелиха с 3:2 гостуването на Копенхаген в първи плейоф между двата тима.

Двубоят в датската столица протече вихрено през първата част, като именно тогава бяха отбелязани и всичките пет попадения в него.

Още в 5' Щефан Кислинг изведе Леверкузен напред, но до 13' датчаните стигнаха до пълен обрат в резултата. Йоргенсен изравни в 9', а Амартей изведе Копенхаген напред в 13'.

Това обаче не бе единственият обрат, който феновете в Копенхаген щяха да видят.

В 31' Белараби вкара за "аспирините" и отново възстанови равенството, а в 42' Хюн-Мин изведе германския тим за втори път напред в резултата - 2:3.

През втората част домакините така и не намериха начин поне да изравнят резултата, което и доведе до солиден реванш за Леверкузен преди реванша на "БайАрена".