Португалска съдийска бригада за Хърватия - България

снимка: Thinkstock/Guliver

Рибейро Диаш от Португалия ще ръководи европейската квалификация между "А" националните отбори на Хърватия и България на 10 октомври в Загреб.

Асистент съдии ще бъдат Барбоса Тавареш и Карвальо Мескита, а четвърти рефер ще е Дос Сантуш Перейра – всички от Португалия.

На 30-годишна възраст Диаш е най-младият рефер в португалския футбол и е от най-висш клас от 2011 година. През този сезон той има едно назначение за евротурнирите – срещата от груповата фаза на Лига Европа между Монако и Тотнъм, завършила наравно 1:1.

В квалификациите за Евро 2016 Хърватия – България ще му бъде вторият двубой, като преди това той свири при победата на Румъния с 1:0 над Фарьорски о-ви.

Кипърска съдийска бригада пък ще ръководи европейската квалификация за младежи до 21 години между България и Армения.

Двубоят е на 9 октомври, петък, от 19:00 часа на стадион "Берое" в Стара Загора.

Христос Николаидис ще бъде главен съдия на мача, а негови помощници ще са Аристидес Христу и Йоанис Лазару. Четвърти рефер е Хараламбос Скрапулис.