В Норвегия се размечтаха за първото място в групата

Сутрешното кафе и хубавото време в Норвегия размечта селекционера на тима Пер-Матиас Хьогмо. Той обяви пред вестник "Дагбладет", който гостува в дома му, че "викингите" искат първото място в група Н.

Това ще стане възможно при победа в София и успех след това над Хърватия.

"Имаме добра база от точки. Имаме две повече от България и изоставаме с толкова от Италия.

Това ни дава брилянта възможност при победа в София да си осигурим още сега плейоф. Равенството също ще бъде хубаво, но предпочитам 3 точки. Те ще ни отворят възможност да атакуваме върха.

Какво точно ще стане - ще разберем в четвъртък. Но този сценарий е напълно възможен", продължи норвежецът, цитиран от вестник "Стандарт".

Според него нашите национали ще бъдат сковани от напрежение, защото нямат право на нов провал и това ще помогне на скандинавците. Евроквалификацията България - Норвегия е този четвъртък, от 21:45 ч., на "Васил Левски".