Резултати от контроли на национални отбори (ВИДЕО)

Световният шампион по футбол Германия отново не успя да изнесе впечатляваща продукция в двубой след края на триумфалния Мондиал 2014 и се добра само до равенство 2:2 като домакин на Австралия в контролна среща преди поредния кръг от квалификациите за Евро 2016.

В 17-ата минута Бундестимът поведе в резултата след попадение на Марко Ройс, но в 40-ата Тройси възстанови равенството. Миле Йединак даде аванс на „кенгурата“ в 50-ата минута, а в 81-ата Лукаш Подолски оформи крайното 2:2 с първия си гол за 2015-та година.

В дербито на Британия Шотландия се добра до успех с 1:0 над Северна Ирландия с гол в 85-ата минута на Кристоф Бера.

Хеттрик на нападателя на Волфсбург Никлас Бендтнер пък осигури драматичен успех на Дания с 3:2 над САЩ в друг приятелски мач. Джоузи Алтидор и Арон Йохансон се разписаха за американците, но в 91-ата минута Бендтнер ги посече за трети път, за да донесе победата на „червения динамит“.

Един от съперниците на България в квалификациите за Евро 2016 – Малта – отстъпи с 0:2 визитата си на Грузия.

Шампионът на Африка Гана надви Набимия с 1:0, а първенецът на Черния континент от 2013-та Нигерия отстъпи с 0:1 на Уганда. Мали и Габон завършиха по зрелищен начин – 3:4.

Германия – Австралия 2:2

Дания – САЩ 3:2

Шотландия – Северна Ирландия 1:0

Нигерия – Уганда 0:1

Гана – Намибия 1:0

Мали – Габон 3:4