Франция напомна мускули с победа над Швеция

Франция спечели с 1:0 у дома срещу Швеция в приятелски мач. Попадение с глава на Рафаел Варан в 83-ата минута донесе успеха на "петлите" в срещата, играна на "Стад Велодром" в Марсилия.

Съотборникът на Варан в Реал Мадрид Карим Бензема пропусна дузпа в самия край на двубоя.

Франция е домакин на Евро 2016 и се класира по право, без да играе в квалификациите. Преди няколко дни световните шампиони от 1998 година направиха равенство 1:1 срещу Албания.

Трима футболисти на Олимпик Марсилия бяха в титулярния състав на френския тим. Вратарят Стив Манданда, а Андре-Пиер Жиняк и Димитри Пайет играха в нападение за френския тим.

Швеция беше без контузения Златан Ибрахимович, който получи почивка след лечение на контузия.

Лайвин Курзава, Матийо Валбуена и Антоан Гризман бяха близо до откриване на резултата, но това се случи в края след центриране на Гризман към Варан, който донесе успеха в полза на Франция.