Швейцария с първа победа в Група Е

Швейцария постигна категорична победа като гост с 4:0 на отбора на Сан Марино в среща от група E на квалификациите за Евро 2016.

Това бе първа победа за "часовникарите" в групата след първите три мача, която определено ще внесе повече радост в щаба. Швейцарците започнаха с две загуби кампанията си след като отстъпиха на Англия и Словения.

Швейцарците не чакаха много да покажат своята класа и още в 10-та минута Харис Сеферович засече с глава центриране на Пятим Касами от около осем метра.

След още 15 минути игра защитата на Сан Марино сбърка и бърза триходова комбинация започната от Шакири остави на добра позиция Сеферович, който покачи на 2:0.

В 30-та минута резултата вече бе класически. Блерим Джемайли се разписа след като бе точен след центриране от корнер. В 78-та минута при поредното разбъркване в наказателното поле Шакири получи хубав пас и оформи крайното 0:4.

Гостите от Швейцария можеха да отбележат още попадения като пропуски записаха Шакири, Дърмич и Сеферович.