Славия наказа Нефтохимик след почивката

Славия победи Нефтохимик с 3:0 в среща от 34-ия кръг на българското първенство, благодарение на три попадения след почивката.

Първото полувреме мина без никакви положения, като вратарят на славистите Георги Петков пипаше топката само при изпълнение на аут.

Колегата му от Нефтохимик Динко Георгиев пък спря един слаб удар и пресече едно центриране.

През второто полувреме се игра само на една врата, тази на домакините. Защитата им заспа при извършването на смяна, не се ориентира добре и след хвърлен тъч топката попадна у Радослав Василев, който вкара от близо за 1:0.

След гола гостите натиснаха още и можеха бързо да вкарат втори гол, като отново два пъти пропусна Василев. Най-напред с глава на празна врата изстреля топката в аут, а после от 4-5 метра би в тялото на падналия вратар Георгиев.

Веселин Марчев на два пъти излиза също сам срещу вратаря Динко Георгиев, който спаси. Янко Сандански пробва далечен удар от 25 метра, като топката облиза гредата и излезе в аут. В 63-ата минута от доста спорен фаул Галин Иванов през стената вкара за 2:0.

В 79-ата минута Чавдар Янков оформи крайното 3:0 след много добра комбинация при която излезе зад защитата на бургазлии. Все пак "шейховете" опитаха да стигнат до почетен гол, а капитанът им Станислав Жеков заигра като централен нападател.

В добавеното време Симеон Мечев от 10 метра от воле разтресе лявата странична греда след центриране на Николай Костов, посочва БТА.