Вилмотс: Жадни сме за успехи

Треньорът на Белгия Марк Вилмотс изрази своето задоволство, че тимът му финишира на първо място в своята група на Световното първенство по футбол и то с пълен актив.

Специалистът обаче бе категоричен, че победата срещу Южна Корея с 1:0 не е дошла лесно, най-вече заради факта, че тимът му остана с 10 души на терена.

"В този мач дадох почивка на някои от лидерите в състава. Техните заместници оправдаха доверието. Показахме страхотен дух. Въпреки че през второто полувреме бяхме с числено намален състав, стигнахме до победата.

Много се радвам, че завършихме груповата фаза с пълен актив, което се случва за първия път в историята на белгийския футбол.

Знаехме, че няма да бъде лесно. Дори с 10 души продължихме да атакуваме. Тези момчета са наистина жадни за успехи. Най-важното е, че първата ни цел е изпълнена". сподели Вилмотс.