Интер победи Реал Мадрид след дузпи

Интер нанесе поражение на европейски клубен шампион Реал Мадрид, макар и след изпълнение на дузпи – 3:2

Двата тима играха контрола, част от турнира "Интернешънъл чемпиънс къп" в САЩ. От състава на Реал Мадрид обаче липсваха голяма част от звездите, които взеха участие на Световното първенство по футбол това лято, в това число и Кристиано Роналдо.

В редовното време двубоят завърши при 1:1. Попадението за Реал Мадрид падна още в 10-а минута, когато се разписа Гарет Бейл.

През второто полувреме Интер имаше надмощие и успя да изравни. В 67-а минута Неманя Видич бе фаулиран от Собриньо и съдията посочи бялата точка, откъдето се разписа Мауро Икарди.

При дузпите пропуски за Реал Мадрид направиха Иско, Асиер Ияраменди и Масакарей, докато за интер пропуснаха Нагатомо и Ян М'вила. Мауро Икарди обаче отбеляза победното попадение.

Съставът на Реал: Лопес, Пепе, Бейл, Карвахал, Начо, Иско, Ияраменди, Медран, Васкес, Йоренте и Де Томас

Съставът на Интер: Ханданович, Джонатан, Хуан Жезус, Икарди, Видич, Кузманович, Бота, Оби, Додо, Ранокия и Д'Амброзио.