С хеттрик на Ибра ПСЖ смаза шампиона на Хонг Конг

Френският шампион Пари Сен Жермен постигна изразителна победа с 6:2 над шампиона на Хонг Конг Кичее в пореден мач от предсезонната си подготовка. Звездата на столичани Златан Ибрахимович наниза хеттрик във вратата на азиатците, които бяха наказани от по-класния си съперник за ранно отбелязан гол.

Още в 5-ата минута Баленкосо даде изненадващ аванс на Кичее, но след по-малко от половин час игра резултатът вече бе 4:1 в полза на ПСЖ. 19-годишният юноша на французите Ерван Онгенда изравни в 12-ата, а Жан-Кристоф Бахебек осъществи пълен обрат 10 минути по-късно.

Последваха два гола на Ибрахимович в 25-ата и 28-ата минута, а Бахебек се разписа отново в 58-ата минута за 5:1. Ибра оформи хеттрика си в 73-ата, а крайното 6:2 бе фиксирано от Аканде в последната минута.

Бахебек е привлечен в школата на ПСЖ през 2007-ма и е 21-годишен флангови футболист, който през изминалия сезон игра под наем във Валансиен, а преди това – в Троа.