Бербатов и Монако с нова победа в контролите

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Монако записа нова победа в контролите от предсезонната си подготовка. “Монегаските” се наложиха с 2:0 над италианския Парма на “Енио Тардини”.

Дългоочакваното завръщане на колумбийската звезда на Монако Радамел Фалкао отново не се състоя. В негово отсъствие атаката на френския тим отново бе водена от Димитър Бербатов.

Този път обаче българския нападател не успя да се разпише, въпреки че пред него се откриха няколко шанса за гол.

Бербатов започна двубоя като титуляр и остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Яник Ферейра Караско.

И двете попадения в мача бяха дело на португалския национал Жоао Моутиньо. Той откри резултата в 17-ата минута, отбелязвайки красиво попадение от пряк свободен удар.

Най-чистото положение за домакините от Парма бе пропуснато от Антонио Касано малко след това.

Моутиньо оформи крайното 2:0 в 70-ата минута, завършвайки бърза контраатака на Монако.

Подготовката на “монегаските” продължава с турнира “Емиратс Къп” в Лондон, който започва този уикенд.