Лоран Блан остава в ПСЖ

Лоран Блан заяви, че ще продължи договора си като старши треньор на френския футболен шампион Пари Сен Жермен.

Блан, който наследи начело на тима Карло Анчелоти през миналата година, коментира решението си ден, след като шампионите спечелиха Купата на Лигата във Франция. Преди седмица Блан получи предложение за продължаване на договора му с един сезон.

Настоящият му контракт с клуба изтича през юни 2015-а година. Специалистът отказа да говори по темата снощи след финала, в който ПСЖ победи Олимпик Лион 2:1, но днес говори пред BeIN Sport.

"Много съм щастлив в Париж и се надявам, че продължението на договора ми скоро ще бъде финализирано", каза Блан.

ПСЖ има седем точки преднина и мач по-малко пред Монако на върха в класирането на френското футболно първенство пет кръга преди края на сезона.

Тимът беше елиминиран от Челси на четвъртфиналите в Шампионската лига, припомня БТА.