Ливърпул надделя над Манчестър Сити след дузпи

Отборът на Ливърпул победи своя голям съперник от миналия сезон във Висшата лигаМанчестър Сити с дузпи.

Двата отбора изиграха приятелски мач част от турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп. Срещата се състоя в Ню Йорк на "Янки Стейдиъм".

Миналият сезон двата отбора се бореха за шампионската титла до последния кръг като в крайна сметка трофея отиде при „гражданите“. Срещата приключи 2:2 в редовното време, но мърсисайдци бяха по-точни при дузпите и спечелиха след 3:1.

По този начин Ливърпул се класира за финала на турнира, който ще се състои в Маями.

Ливърпул стартира с пет промени от отбора, който победи Олимпиакос преди няколко дни. За Сити титуляри започнаха Джеко и Милнър, които са първите футболсити от Мондиал 2014, които започва титуляри за „гражданите“ в предсезонната подготовка.

4105177

Двата отбора изиграха много атрактивен и интересен двубой за радост на зрителите в Ню Йорк. Сити имаш инициативата и владееше топката в големи периоди от мача, но Ливърпул показа отново своя непримирим дух и страхотно движение в атака, което може да решава мачове.

Първото полувреме бе много динамично с няколко шансa за гол, но попаденията заваляха през втората част. Първо Стеван Йоветич откри резултата с удар от близо, но шест минути по-късно Джордан Хендерсън завърши добра атака на Ливърпул започната от Стърлинг и преминала през Стъридж.

Веднага след това Сити удари гредата, а минута по-късно Йоветич отбеляза втория си гол в мача след грешка в отбраната на мърсисайдци. Пет минути преди края на срещата Ливърпул стигна до изравнително попадение дело на Стърлинг, който успя да нахлуе в наказателното поле и не остави шансове на вратаря.

4105178

Според регламента на турнира веднага след края на редовното време се играят и самите дузпи. Симон Миноле се превърна в герой за своя отбор и показа, че не се притеснява при удари от бялата точка.

Коларов и Стъридж не успяха да уцелят вратата с първите удари. След това Миноле спаси удар на Яя Туре, а Емре Джан вкара първата дузпа в мача. Последва ново перфектно спасяване на Миноле срещу Хесус Навас. Джордан Хендерсън покачи на 2:0, а след това Лукас бе точен в последната дузпа.

4105181

Манчестър Сити: Кабайеро (Харт 46), Клиши (Ричардс 70), Коларов, Боята, Настасич, Фернандо, Навас, Цукулини, Милнър (Синклер 46), Йоветич (Туре 70), Джеко (Иеаначо).

Ливърпул: Джоунс (Миноле 46), Кели (Джонсън 46), Туре, Коатес (Сако),  Енрике (Робинсън), Джерард (Лукас 76), Хендерсън, Алън (Джан 65), Коутиньо, Ламбърт (Стърлинг 46), Стъридж.