Диего Коста вкара в дебюта си за Челси

снимка: chelseafc.com

Новите попълнения на Челси Сеск Фабрегас и Диего Коста записаха неофициален дебют със синята фланелка, а последният дори и вкара първия си гол за тима при успеха с 2:1 над словенския Олимпия Любляна в приятелски мач.

На почивката английският гранд изоставаше с един гол пред своите домакини, след като Ник Капун изведе словенците напред в резултата пет минути преди края на полувремето.

През вторите 45 минути обаче Челси осъществи пълен обрат в двубоя.

В основата на първото попадение бяха именно Фабрегас и Диего Коста, които матираха защитата на Олимпия. Бившият халф на Арсенал и Барселона пусна перфектен пас зад отбраната на домакините, а изкочилият на голова позиция Диего Коста пронизра словенския страж - 1:1.

Челси стигна до крайния успех в 63', когато друго ново попълнение на "сините" - Курт Зума също намери мрежата на противника. Вратарят на Олимпия Селига успя да спаси силен удар на Торес, но при добавката Зума не сбърка, бежелейки за крайното 1:2 в полза на албионците.