Литекс загря с победа над Дунав за старта на А група

Литекс победи с 3:1 Дунав (Русе) в последната си контрола преди подновяването на шампионата.

"Оранжевите" бяха с класа над съперника си, но изтърваха още няколко положения, включително и дузпа. Точни за успеха бяха бранителят Пламен Николов, Миро Манолов и Петър Златинов.

Ловчанлии поведоха в 16-та минута, когато след корнер Манолов отклони топката към Николов и централният защитник я забоде с глава неспасяемо в мрежата.Малко след това Златинов можеше технично с пета да покачи, но би в аут. В 24-та минута бразилецът Том проби отдясно и центрира прострелно в малкия пенал, но стражът Сашев изби удара на Цветанов.

В 30-та минута образцова триходова комбинация в оранжево доведе до 2-0. Петър Златинов изведе Том, кариоката намери веднага нахлуващия в наказателното поле Манолов и таранът безпроблемно се разписа. Четири минути по-късно русенци получиха правото да изпълнят дузпа, но младият вратар Марин Орлинов с рефлекс и плонж изби удара на опитния Раденцов.

Веднага след почивката наказателен удар бе отсъден и в полза на Литекс за спъване на Манолов. С изпълнението му се нагърби Златинов, чийто силен удар обаче профуча над гредата. Близо до гол бе и Манолев, но с глава националът стреля покрай вратата.

В 80-та минута се получи малко куриозна ситуация, при която неравност на терена изигра лоша шега на Бодуров и Орлинов и се стигна до автогол, с който резултатът стана 2-1.

В 88-та минута Бодуров изведе с дълъг пас Георги Минчев, юношата се пребори в наказателното поле и пусна към Златинов, а за техничният халф не представляваше особена трудност да оформи крайното 3-1 в полза на ловчанлии.

Литекс: Орлинов, Манолев, Гълъбов, Пл.Николов, Берберович, Н.Колев, Цветков, Том, Цветанов, Златинов, Манолов ( Бодуров, Ивайлов, Горанов, Минчев)

Дунав: Сашев, Цирков, Милчев, Георгиев, Йорданов, Димов, Раденцов, Бахъров, Иванов, Лазаров, Петков( Христов, Григоров, Кафтанов, Димитров, Утара, Кирев, Руменов, Аладжов)