Палачът на Левски бе избран за играч на кръга

Пламен Крачунов бе избран за най-добър футболист на 27-ия кръг в А група в анкетата на сайта agrupa.news7.bg, проведена сред 15 български медии.

Защитникът на ЦСКА, който заби победния гол за 1:0 над вечния съперник Левски, събра 69 точки в гласуването. Той бе посочен на първо място в 11 листи, на второ в три и на четвърто в една.

На второ място остана нападателят на Ботев (Пловдив) Иван Цветков, който вкара за 2:1 срещу Локомотив в пловдивското дерби. Той събра 43 точки.

Трети с 28 точки е Галин Иванов от Славия, който заби хеттрик при победата с 5:1 над Нефтохимик в двубой от втората седмица.

Последните две места в топ 5 са отново за играчи на ЦСКА. Четвърти е Емил Гъргоров с 23 точки, а пети е вратарят Стоян Колев с 18 точки.

В генералното класиране лидерът Емил Гъргоров увеличи разликата си от втория Маркиньос. Играчът на ЦСКА вече има 299 точки, а футболистът на Локомотив (София), който събра едва четири точки за 27-ия кръг, е с 244 т.