Ивелин Попов с ключов принос за успех на Кубан в Лига Европа

Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов започна като титуляр и игра цял мач за Кубан (Краснодар) при домакинската победа с 1:0 над холандския гранд Фейенорд в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

Попов изигра много силен мач, като бе с голям принос за успеха на своя отбор. Родният нападател първо се опита да спечели дузпа за Кубан в средата на първото полувреме, но главният съдия прецени, че българинът е симулирал и го декорира с жълт картон.

Единственото попадение е мача падна в 60-ата минута, а негов автор бе Ибрахима Балде.

Асистенцията за гола обаче бе на Ивелин Попов, който намери чудесно колегата си в наказателното поле и Балде не сбърка, давайки минимален аванс на Кубан преди реванша.

Вторият мач в Ротердам е следващия четвъртък (29 август).