Игуаин отново хвърли Неапол в екстаз (ВИДЕО)

Отборът на Наполи се измъчи сериозно, но все пак направи важна крачка към класиране за елиминационната фаза на Шампионската лига.

"Адзурите" приеха аутсайдера в група F Олимпик Марсилия, като воденият от Рафаел Бенитес изтръгна задължителен успех с 3:2 над френския тим. Петнадесет минути преди края резултатът на "Стадио Сан Паоло" бе равен, но Гонсало Игуаин донесе успех на Наполи с втория си гол в срещата.

Така Наполи събра актив от 9 точки след четири изиграни мача, колкото има и Арсенал, успял да измъкне победа над Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк". Миналогодишният финалист от Германия разполага с 6 пункта, но запазвайки шансове за класиране напред. Бившият носител на трофея Олимпик Марсилия пък остава без спечелена точка до момента.

Двубоят в Неапол изненадващо започна с попадение на гостите, които откриха чрез Аю още в 10'.

Между 22' и 24' обаче трибуните изригнаха на два пъти, защото отборът на Рафаел Бенитес осъществи пълен обрат. Първо Гьокхан Инлер разпечата вратата на Манданда, а две минути по-късно Гонсало Игуаин реализира за 2:1 след асистенция на Горан Пандев.

Второто полувреме предложи много емоции на тифозите, защото мачът премина през нови обрати.

В 64' френският тим отново показа зъби, а Флориан Товин оползотвори асистенция на Пайет и вкара за 2:2.

Последната дума в двубоя обаче отново имаше Гонсало Игуаин. Аржентинският таран отново влезе в сърцата на всички тифози със сини шалчета, след като в 75' Ел Пипита засече от близка дистанция подаване на Мертенс и донесе така важната победа на Наполи.