Класически Шалке разплака Стяуа (ВИДЕО)

Шалке 04 надви Румънския Стяуа с 3:0 и излезе начело на група Е в Шампионската лига.

В герои за домакините на "Фелтинс Арена" се превърнаха Ацуто Учида, Кевин-Принс Боатенг и Юлиян Дракслер, които се разписаха във вратата на Чиприан Татарушану.

През първото полувреме голове не паднаха, а румънците стояха добре на терена и се справяха с набезите на "кралскосините". Гостите разчитаха на контраатаки, но не затрудниха с нищо Хилдебранд.

Второто полувреме бе доста по-различно и усилията на домакините се увенчаха с цели три попадения.

Първото от тях бе много интересно. В 67-та минута Ацуто Учида пробва центриране отдясно по атаката към Кевин-Принс Боатенг. Бившият футболист на Милан обаче не стигна до топката, тя тупна в наказателното поле и влезе във вратата пред невярващия поглед на Татарушану.

Оттук насетне играчите на Йенс Келер тотално доминираха на терена. В 78-та минута самият Боатенг удвои на 2:0. Домакините осъществиха атака отляво, Дракслер намери ганайският национал пред вратарското поле и той не се затрудни с прецизен удар да вкара първия си гол за Шалке в Шампионската лига.

Пет минути преди края на срещата Дракслер сложи точка на спора, надигравайки Татарушану - 3:0 и победа за Шалке.