Летящ старт за Бенфика в Шампионската лига (ВИДЕО)

Бенфика даде перфектно начало на тазгодишното си участие в Шампионската лига и победи гостуващия Андерлехт с 2:0.

Особено силно за домакините бе първото полувреме, когато паднаха и двете попадения дело на Филип Джуричич и Луизао.

Играчите на Жорже Жезус започнаха двубоя много настървено и това им донесе успех още в самото начало на срещата.

В 4-та минута вратарят на Андерлехт Силвио Прото не можа да се намеси добре и да изчисти една топка. От това се възползва Джурич, който откри резултата - 1:0 в полза на лисабонските "орли".

Попадението ни най-малко не успокои домакините и те продължиха да доминират на терена на "Естадио да Луш".

Резултатът от това дойде в 30-та минута, когато нова грешка в защитата на домакините позволи на оставения непокрит Луизао с глава да отбележи за 2:0.

През второто полувреме португалците се поотпуснаха и позволиха на Андерлехт да погледне по-сериозно към Артур. Въпреки опитите си обаче нападателите на белгийския тим не успяха да намерят път към мрежата на Бенфика и стартираха с поражение в Шампионската лига.