Лудогорец ще мери сили с победителя измежду Ширак и Партизан в Шампионската лига

Лудогорец ще играе с победителя от двойката Ширак (Армения)/Партизан (Белград) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, ако отстрани Слован Братислава.

Това отреди тегленият преди минути жребий в най-комерисиалната клубна надпревара.

За да стигне до битките от третия кръг обаче българският шампион трябва да се справи със съпротивата на Слован.

Първият двубой в Братислава завърши с победа на домакините с 2:1по много драматичен начин.

„Орлите" водеха в резултата до 87-та минута с попадение на Теро Мантула, но сами превърнаха Юрай Халенар в герой за домакините, който първо изравни с далечен шут, а след това донесе успеха на своите от дузпа. Всичко това се случи при положение, че Слован играеше с човек по-малко от 81-та минута.

Реваншът в Разград е на 25 юли.

По-вероятният съперник за българите от тази двойка е Партизан, който игра слабо при гостуването си в Армения на Ширак, но стигна до 1:1 с попадение на Волков в продължението на двубоя.

В белградския гранд играе българският национал Иван Иванов, който обаче по всяка вероятност няма да излезе в евентуалните битки срещу Лудогорец, тъй като очаква трансфер в Базел.

Ако шампионите надделеят над Партизан ще им остава само крачка до заветните групи в Шампионската лига. Дори при отпадане обаче, те ще вземат участие в пейофите на Лига Европа.