Следващият съперник на България в световните квалификации Италия записа домакинско поражение с 1:2 от Аржентина в приятелска среща, изиграна на "Олимпико" във Вечния град.

На 6 септември "лъвовете" гостуват на "скуадра адзура", като Италия ще направи опит да затвърди лидерството си в нашата група B. В настоящия момент отборът на Чезаре Прандели разполага с актив от 10 точки и оглавява класирането, докато България се намира на втора позиция с 4 по-малко.

Днес "гаучосите" измъкнаха успех от "скуадрата", макар и без голямата си звезда Лионел Меси, който лекува контузия.

Гонсало Игуаин откри за Аржентина през първата част, а в началото на втората част таранът на Наполи отново бе с главен принос за успеха на своя тим. Игуаин асистира на Евер Банега, който удвои в полза на гостите - 0:2.

До края на мача Италия успя да върне едно попадение, а точен бе съотборникът на Игуаин в Наполи Лоренцо Инсине.