Болоня детронира носителя на трофея Наполи след победа с 2:1 като гост на осминафиналите на турнира за Купата на Италия.

Неаполитанците, които преди два дни бяха наказани с отнемане на две точки заради опит за уреждане на мач, отпаднаха в тази ранна фаза на турнира, въпреки че поведоха с гол на Единсон Кавани в 12-ата минута.

Болоня обърна мача след попадения на Кристиан Паскуато в 38-ата минута и Панайотис Коне в добавеното време на мача.

На четвъртфиналите Болоня ще срещне тима на Интер, който във вторник елиминира отбора на Валери Божинов - Верона.

Лацио се класира за четвъртфиналите след победа с 4:1 след изпълнение на дузпи срещу Сиена. В редовното време и продълженията двата отбора завършиха 1:1.

Мачът се игра пред почти празни трибуни на "Олимпико" в Рим и показа за пореден път липсата на интерес от страна на тифозите към този турнир, посочва БТА. На четвъртфиналите Лацио ще срещне Катания.

Фиорентина също продължава напред след победа с 1:0 като гост на Удинезе. Борха Валеро вкара единствения гол в 36-а минута. "Виолетовите" ще се борят за място на полуфиналите в мач срещу Рома.

Най-интригуващият четвъртфинал през януари е между Милан и миналогодишния финалист Ювентус.

szólj hozzá: Napoli vs Bologna 1:2 GOALS HIGHLIGHTS